Stálá vý´stava slunce, cas a vecnost

 Vydejte se za poznáním zvlástního umeni do Údolí slunecniích hodin!

Na nasi výstave “Slunce, cas a vecnost” v malebné rakouské obci Weitenu se dozvíte názorne vse o historii, ´vyvoji, funkci a ´vyrobe slunecnich hodin. Na zahrade shlédnete 30 ruzných modelu nástenných i samostatne stojících slunecních hodin nejruznejsího provedení, odumelecko-kovárkých výtvoru az po hodiny s ciferníkem na satelitní parabole, v budove se seznámíte i s prenosnými a prstenovými hodinami. Miniaturní slunecní hodinky v podobe dámského sperku na krk je mozné zakoupit v prilehlém obchode.  


Klinec bei Prag/Tschechien

 

Kazdé z vystavených hodin jsou unikátem, vyrábeným v dílné mistra Johanna Jindry a jeho syna, s víc jak 185 letou rodinnou tradicí. Zde si také muzete objednat slunecní hodiny na vás dum ci zahradu podle Vasich predstav. Spokojení zákazníci precizních slunecnich hodin z Weitenu které uz nejsou jen výsadou klásteru a zámku, ale mohou být obdivovaným skvostem na Vasem rodinném domu ci na zahrade, najdete dnes nejen v Rakousku, ale i v Nemecku, Svýcarsku, v Ceské repuplice, Chorvatsku a dokonce i v Jizní Africe!

Dílna nabízi i jiné umelecko – kovárské výtvory – naprklad ploty, zábradlí a brány, i kované a tepané dárkové predmety a miniatury.

 

www.sonnenuhren.com